Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
poezi dashurie
Dua ti shohe syte e trembur, Edhe dua
ti puthe buzet e C'mendura.kur ti me kujton Zemra ime pikon kur ti me therret Zemra
ime pellcet,Kur nje dite bie shi zemra ime mendon vetem tek ti. kur ti do te
pendohesh edhe do prekesh jastekun vetem pa mua. Edhe do therrasesh fortttttttttt
ku je o DASHURI se te DUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Dashuri paqe lumturi ti per mua dhe une per ty,
Ky ballkoni jote paska lule shume te lutem mos ri brenda se merzitem
une,Nxire koken ne dritare veri kembet ne pedale veri duart ne timon dhe me thuaj ke
dashuron...... :

ty moj bankiere
nbanak te bankes amerikone kur te pash
me iher ndashni une me ty rash
faturen sec ma shkrujte plot me delikatese
a thu se n'agim sapo filloi me ra vese
une i shkreti tpyta per numer telefoni
e ti mi thrrite me iher rojet tek megafoni
sec me erdhen dy male shpatellgjona
me ato krahe si me qen kollona
une per vete smaj mo men
vec kur jom zgju ne tjeter ven
dashni jote mi bankiere qeka tamom si rrufe
tbika mcac kaptines e ne tjeter ven te le
Nji dit?bukur me diell dhe shi
ju mush menja selmonit me dal per gjueti.....
me ciften?krah dhe 30 fishek
tu shit p*o*r*dh te shoket e vet
si me qen nai Mbret....

Filloi gjuetia,hajt me kom t?mbar !!
ma frymen selmoni me gjujt fishek?n e par....
lepri sa i gomor ,i kalo para syve
nga qefi gjuetarit
i bi ciftja prej durve...

Esht pref me ja shtru ,me mish t?freskt ne birra
po ce do qe fisheket po morin kot neper ferra
un mor nishon mir--meno selmoni shkret
pse fluturo plumi anej nga se pret...

Po ikin fisheket nji nga nji n?haklla
leprat bojn dasem shkojn-vijn me t?katra
fisheku i funit... Ca t?boj--meno
po e gjuj n?hava kot,se sot s?qeka gjo !!

Kur fiu...nga pema i bi nji spurdhjak
e kap plumi qorr i gjuetarit p*o*r*dhak
Gjith gzim e murrje merr rrugen per shpi
me spurdhjakun n?brez meno per cik raki.....

Meno e endrro se ka menjen hic
se ndje gomori fare ,qe ska gjo mo n?brez
i shkreti selmon njeli pa asigjo..
i vje me plas,po s?di ca me bo...

Pun e modhe fort--i thot vetes vet...
ene pa gjo un jom qe jom Mbret
Mbret gjuetar si asnjeri n?bot
gju n?haklla s?vret gjo..se ca bycen fort


U knoqa tu qesh,tu shkrujt e tu e sha
tashi e mylla gojen me teper s?po ma mba !!!!
na pra i kiss me i dhon cik lezet
he thuj -s?edu , mo mir t?njelem Mret!! Vetëm ti

Mos harro se vetëm ty të deshta në këtë bot
Mos harro se për ty mbremë su ndalën lot
Mos harro se pa ty gjdo gjë është e kot
Fotografitë e bashkangjitura
Mos harro se të dua ma shumë se dje,sot.
Fotografitë e bashkangjitura

Mos kujto edhe kur të thojnë se nuk jamë gjall
Mos harro se as guri s’kishte plasë më parë,
Më thuaj një her se kot nuk ishte krejt ky vajtim
Mos harro se ti je I vetmi lumturi në shpirtin timë…        Nuk Paska Qen E Shkruar,
        Qe Te Me Ngroh Pran Hija Jote,
        Gjithmon Me Ke Munguar,
        Por Me Shum Me Mungon Sonte,
        E Di Qe Ke Ndrryshuar,
        Nuk Je Ai Qe Dikur E Deshta,
        E Di Qe Kam Gabuar,
        Te Gjitha I Mori Tjetra,
        Tash Te Humba Ty!
        ----------------------------------------
        Tani A Je I Lumtur Si Ishe Me Mua?
        E Di, Eshte Teper Von Ta Them
        Por Ende Te Duaaaaa!
        ----------------------------------------
        Kurr Sdo Tja Fali Vetes
        Qe Se Pranova Te Verteten,
        Eshte Dashur Qe Ta Thoja,
        Te Dua Ma Shum Se Veten
        Nese Me Ty Takohem
        Me Shiko Ne Sy
        Ta Di Se Ma Ke Falur,
        Ashtu Si Ta Fala Un Ty!!
        ----------------------------------------
        Me Kan Then E Me Kan Then,
        Ne Ty Mos Me U Dashuru,
        Me Kan Then Se Ke Mem Lan,
        Ke Me Shku E Mem Harru,
        Me Kan Lodh Me Fjalet E Shkrehta,
        Thojn Se Ti Nuk Je Besnik,
        Por Nese Ndodh Qe Fjalet Jan T'verteta,
        Ti Prej Meje Ik
        --------------------------------------------
        Hej Aventurat Tua,
        i Harron Nese Rrin Me Mua,
        Ti Dukesh Simpatik
        Nese Sje Besnik
        ik Pre Meje ik
        -Fotografitë e bashkangjitura-------------------------------------
        ------------------------------------------
        Ka Nje Koh Qe Ke Ndrryshuar
        Qka Ka Ndodhur Me Ty Nuk E Di,
        Sje Ai Qe Kam Dashuruar,
        Tani Sillesh Si Tjeter Njeri,
        Her Humbesh, E Her Lajmrohesh,
        Si Me Par Un Me Nuk Te Takoj,
        Nese Do Qe Te Largohesh,
        Veq Vazhdo Se Edhe Pa Ty Jetoj!!!
        ------------------------------------------
        Jam Ajo Qe Jam
        DOt Vazhdoj Stilin Tim Un NUk E Ndrroj
        Dije Mire Smundem Te Pranoj
        Shoqerin Un Per Ty Ta Largoj
        Ik Ti Pergjitmon´Me Ler Te Lir T'jetoj
        Mos Kujto Se Rinin E Jap Per Ty
        Kesaj Me Si Thuhet Dashuri
        Ndarja Jon Ma E Mir Eshte Per Te Dy
        Por Kurr Mos U Ktheh Perseri
        -------------------------------------------
        Gjersa Dielli Te Ben Drit
        Edhe Deti Te Gjemon
        Dhe Te Vdes Ti Mbylli Syt
        Kurr Kjo Zemer Ste Harron
        ------------------------------------------
        Ti Bre Djal Qka Po Mendon
        Me Kto Fjal Mu S'me Mashtrron
        S'eshte E Leht Ti Mem Bind Mu
        Nese Tjerat T'kan Lazdru
        Nese quhet loje shiu qe ne vjeshte bie,
        dhe shushurima e gjetheve duke rene poshte
        mbase loje s'do te jete,


        klithma
        Jam ne shpirtin tend i lumtur i qeshur! jam ne trupin tend i humbur i zhveshur! jam zjarr i padukshem nga hiri i mshefur! ne aromen tende i papirë i dehur! jam si jorgan enderrash qe ty te mbulon jam dora qe drillet kur ty ledhaton! jam nata pa gjum - mbushur ledhatime jam puthja qe digjet tek ti fryma ime!! Jam fjala e dhënë besa amaneti !! jam pa zemrën time-se tek ti me mbeti
        Ti je mjalt ti je shebet
        Ti i jep jetes time lezet
        Ti je gjak ne shpirtin tim
        Fotografitë e bashkangjituraPa ty jeta ska kuptim

        Hey shpirt o moj zemer
        Per mu je ma e bukura djal
        Ti je si hana kur ndricon
        Qe nates bukurin ja shton

        Me Mungon ...........!!!
        Me mungon buzqeshja jote e dikurshme!
        Me mungon aj shikim i Arte!!!!!
        Me mungon fjala jote e ëmbëlllll!!!!!
        Me mungon pranija jote shpriti imeee!!!!
        Me mungon ti qe ne zemer te kammm!
        Me mungon Takimi yne i dikurshem!!!!
        Me mungon nje perqafim nga ti !
        Me mungon nje puthje e zjarrt!
        Me mungon nje ledhatim i arte!!!!!
        Me mungon ... E qka sme mungon nga ti shpirt !!!! smil3dbd4d75edb5e.gif
        Fotografitë e bashkangjitura
        --------------------------------------------------------------------------------
        Te Dua me SHume se vetennn!!!!
        Te them Te dua sepse Per ty po vuaj!
        Te them te dua se ne shpirte te kamm!
        Te them te dua se pa ty keshtu spo mundem!!
        Te them te dua sepse pa ty nuk di me jetu!!!
        Te them te dua se paty sme duhet azgje!!!
        Te tem te dua se pa ty nuk mundem me jetu!!
        Te them te dua se je thell ne shpirtin time!!
        Te them te dua se kam deshire per jete afer vetes met afruaaaaaaaaaa! smil3dbd4e02c5440.gif        Fotografitë e bashkangjitura
        Fotografitë e bashkangjitura

        Nuk ka vit qe nuk du te¨t boj vizit,
        Nuk ka muaj qe nuk du te¨t shkruaj,
        Nuk ka jav qe per ty nuk qaj,
        Nuk ka dit qe nuk jam tu tprit,
        Nuk ka or qe nuk te kujtoj nè shkoll,
        Nuk ka minut qe ne ti nuk kam umut,
        Nuk ka sekund qe pa ti te jetoj mund !!

        Njisia Kriminalistike Hetimet Vazhdojn Në Kerkimin E Dashuris Se Humbur
        Fotografitë e bashkangjitura

        Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim më the TI AMO mu duk mashtirm më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove më the TË DUA zemrën ma gëzove!
        Kurr mo mos me thuj se me don, se kjo zemer ste beson, kurr mo mos me thuj te kam dasht, kurr ne zemer sme ke pas!

        S'jemi grekër as bullgarë, Asgjë tjetër nukë jemi, Jemi vetëm shqipëtarë, Në kët emër enderr e Fotografitë e bashkangjiturai.kem

        Ah Ti Moj Jet Ku Me Ke Tret
        Larg Dheut Atje Ne Gurbet,
        Malli Me Djeg Per Femijrin
        Per Fushat, Male Dhe Rinin
        Un Perseri Dot Kthehem Tek Ti
        Oh Vendi im Oh Dheu i Te Parve Te Mi
        Sa Her T'kujtoj Qaj Si Femi
        Dot Kisha Shkrij Gjith Pasurin
        Qe Ta Kthej Prap Ate Rini
        Ku Dashurija Kishte Kuptim
        E Lumturija S'kishte Mbarim


        Fotografitë e bashkangjitura

        Ne kete bote jam si jetim, askush nuk ka meshir per shpirtin tim...Ate qe e dua, pran nuk e kam, ne vuajtje dite e nate un jam...Shpirtin tim si ta qetsoj, syt nga lotet si ti pushoj...
        A do te kete per muadrit? a do te kete ndokush meshire? A do te jetoj pran te dashurit tim, apo e vetmuar gjithmon me pikllim.....
        Fjala LAMTUMIR ne zemer me ka mbet, ishte fjala e fundit kur vija per Gurbet, te gjith me pyesin, A VUAN PER ATEDHE? Nuk vuaj per ATEDHE, por per te dashurin tim, qe e lash atje!!!
        Mos me pyet si jetoi kur dit e nat ne ty mendoi kur e din se jam e vetmuar kur e din qe jam e lenduar. mos me pyet pse kam lot ne sy kur e din qe jan per ty
        Ti oj nëna ime e dashur harro që ke qen nën e nje vajze mos më vajto mua ta dish se kam vdekur përdjalin qe e dua .
        Ti o babai im harro qe më ke pasur fëmi por nese nuk më harron kujto se jam e lumtur aty nën dheun e zi.        Fotografitë e bashkangjitura


        Me desht,esht kallaj,por ma shtir, esht me u dasht prej atij qe e dojna


        Fotografitë e bashkangjitura

        Vetem gota me shoqeron them ndoshta pak me ndihmon nga mendja tet largoj!!!! Me fal qe kaq shume pote lendoj me fal qe familjen ta shkaterroj!!! Me fal qe per gjdo diter te shtoj nga nje vuajtje ne jetttt!
        Me fal qe gjod gje per mue nga vetja ke larguar!!!! Por pote lutem nga une shko edhe pse une po shkaterrohem se paku ti te jesh mire!!!! Mos mendo se pote them shko nga frika apo nga diqka por edij se shume kam gabuar qysh ate dite kur ne ty jam dashuruar!!!!!!! Te them shko edhe pse edij se une shume kam me u shkaterrua edij se shume kame lotuaaa por me mire shkooo loqko shko jeto ashtu si para meje ashtu sikur kur nuk        Mos i besoni djemve, qe te thrrasin oj zemer, po besoj atyrve qe te thrrasin ne emer
        Bjeri zemres time, sa te kesh fuqi, por kujdes mos vritesh, se mbrenda je ti!
        Shkrojnat fillojne me ABC ! Numrat fillojne me 123 ! Notat fillojne me DO RE MI ! Dashuria fillon me MUA dhe me TY!!!
        Te dua te dua, nese nuk beson, pyete zemren time, ajo te tregon!
        Zemer zemer po e therret, hajde hajde mos rri vet, hajde flasim sy me sy, se vetmia sesht per ty!!
        Sa e bukur DASHURIA, sa e keqe XELOZIA, sa e bukur SIMPATIA, sa e rend qenka TRATHTIA.

        I dashur kur te martohesh thirrem ne kurrorzim,ta sho at at cucen qe e zurri vendin tim...!!!**
        O Klloshar n`Ftyr ko met pshty a pe she se krejt Mahalla po kesh me TY...???!!!**
        Selak more Selak qe s`te du aspak mos tishe kon Tradhtar Zemren vend ta kisha fal...!!!*
        Thojn Dashuria e par nuk harrohet po mua as qe m`kujtohet...!!!**
        Po ju them oj RINI mos lakmoni ne DASHURI, nuk jau kam un per inat por ndaqi per me qen rehat"!!
        Edhe pse une jam larg teje nuk po mundem te harroj, edhe pse jemi te ndare nuk po mundem te besoj
        Kur te Dashurohesh t`lutem tkesh kujdes mos u Dashuro ne IDIOTA te pa Bes...!

        Neqoftese ne do te ndahemi
        Ne dasmen tende do te vij patjeter,
        por jo si dasmor por si plage e vjeter,
        Do te ulem e vetmuar ne një tavoline,
        dhe për fatin tim do te ngre dolline,
        Dhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
        e strukur e lodhur si një zog pa fole do te rri,
        E me lotet e mi do te pi e do te dehem,
        Do ta bej për ty e jo se do te defrehem.
        Ne qofte se pa dashuri do me shohesh,
        mos mu afro nuk dua te me njohesh
        Do ta kuptosh ne heshtje këtë urim,
        e une do te qaj prape, por për fatin tim.
        E ne qoftese e bukur do te te dukem perseri,
        mos ma thuaj nuk dua ta dij.

        Let shkatrohet e gjith bota
        Se kto vite ishin tkota
        qe ti fala ty dhe jeten time
        ne dor ti ta lash !!! [

        Fotografitë e bashkangjitura

        1 zemer e kam
        askujt nuk ja dhuroj
        se ka plot idiota
        e mund ta infektojn

        Elum nana qe te lindi,
        Elum baba qe te rriti,
        Elum kjo tok qe te ka,
        Por per mu sje kurgja!!!
        Fotografitë e bashkangjitura
        kur mbi varrin tim te filloj punimi
        kur mbi trupin tim te filloj vajtimi
        kur mbi trupin tim te vurin kurora
        ather e dashur dije se te harrova
        (¯`•.•´¯)
        _`•.,(¯`•.•´¯)
        _(¯`•.•´¯)•´
        __`•.,.•(¯`•.•´¯)
        _`•.,(¯`•.•´¯)
        _(¯`•.•´¯)•´
        __`•.,.•´

        Fotografitë e bashkangjitura

        Tash shko jeto... e kend do
        Mos harrooo se nje Zemer Te Doo
        Por ti ket e ke lendu
        Ky gabim s'besoj se falet keshtu...!
        S'di ka te shkoj
        S'di qka t'mendoj
        At qe e deshta
        Ndoshta me se takoj...
        Nje fjal qe flitet
        Qenka e vertet
        Dy shpirta qe duhen
        S'paskan fat ne jet..!!
        Tani je me tjetren
        Dhe s'mendon per mua
        Veq nje gje ta dish
        Se t'kam dashurua

        Pse nuk ishe fati im kur te deshti shpirti im
        sa te deshti zemra ime tash pa ty rri ne kujtime
        pse dielli me nuk lind pse qielli eshte amshuar
        pse nuk me flet as me goj kur ne ty jam dashuruar

        Pse po me qan shpirti pse po vuaj me zemer
        pse ende pa te takuar u dashurova ne emer
        te thash se shum te dua por ti nuk me besove
        ta fala dashurin por ti nuk e pranova

        Fotografitë e bashkangjitura

        PER NJE DJAL QE E DUA POR SDO TA KEM KURR

        Sa veshtire ta lesh te ik
        ate qe zemra e don
        sa veshtire eshte ti thuash lamtumire
        kur zemra mbrenda i pershperit " Te Dua

        sa veshtire eshte ta pranosh
        se endrra jote po merr rrugetim
        dhe ti qan me ze te plot
        dhe i thua ik qfare pret me

        por pa pritur ti vrapo si e marr
        dhe i thua me ze te larte
        kthehu te lutem se te dua prane
        qoft edhe vetem per nje qast

        por valle endrra jote koken a e kthej
        apo i degjoj dhe vrapoi natyres
        apo mos valle era i more fjalet
        dhe endrra nuk i degjoj as nje her


        E DUA DHE DO TA DUA PERGHITHMON POR NATURA SNA LAN TE JEM BASHK DO TE JETOJ ME DHIMBJE NE ZEMER SE E DI QE EDHE AJ ME DON AQ SA E DUA UN
        Fotografitë e bashkangjitura
        NATE ME SHI
        Ah sonte ky shi
        e shtojne lotet e mi
        se ty ste kam pran
        te puth, te them nje fjal

        Ah sonte keto re
        yjet i mbuluan
        me kend te kaloj naten
        apo me shiun duke vajtuar

        Perse o perendi
        kerko lote nga une
        apo me fatin tim te hidhur
        ti nuk ngopesh kurr

        Perse o nate e erret
        qiellin e mbulove
        yjet mi rrembeve
        zemren ma shkaterrove

        qfar mbajn mend syt e mi
        nje erresir te shkretuar
        apo vetem lotin qe kullon
        dhe doren duke shkruar

        Fotografitë e bashkangjitura Nje roman kam per ta shkruar dhe ne biblotek kam me e dergu dhe femijet e tu kan per ta lexu dhe kur te pyesin babi kush e ka shkruar ti do tu thuash nje shoqe e pa haruar!!


        Fjalèt e mia pèr ty ishin tè kota por mos le hapsir te flas bota.Aspak sme kuptove.Val pse me lendove.Ma bere jeten qe dikur pèr mu ishe jeta mjalt


        Perse jemi si dy brigje deti, nga njeri tjetri gjithmone te ndare, naten ndertojme ne enderr nje ure, ndersa diten mbetemi te huaj si me pare....


        Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!
        Te dua, por po e them me ze te ulet, sepse ulerimat i merr era dhe zhduken. Te dua shume shpirt!
        Fotografitë e bashkangjitura


        Kur sytè i ke hapur mè dashuro,kur sytè i ke mbyllur mè èndèrro.Kur tè jesh pranè meje mè pèrqafo,e tani qè je larg meje tè lutem mos mè harro

        Jam e ftofet si dimri ne male,se ti zemres time vec dhimbje i fale plaga ime mbeti e thell sa nje det ti nuk je ai qe harohesh leht.


        If i was one of your tears
        I'd start in your eyes
        Live on your cheeks
        And die on your lips...        U dogja dikur nga nje puthje e nxehtë,
        dhe mbeta i djegur perjetë.
        Rashe në prushin e dashurisë së parë,
        dhe me mbeti i ndezur një zjarr.
        Nëse një ditë do të behem hi,
        ta dish që do te digjem per ty.......
        Fotografitë e bashkangjitura

        Pas vdekjes amanet
        harro që egzistova ne këtë jetë
        askush për mua mos te derdhe lote
        se shume te veshtire e kisha ne këtë bote.


        Amanet askushe te mos qaje
        emrin tim askushe mos ta kujtoje
        se cdo gje me është be merzi
        edhe tani dua ne varre te jetoj ne qetesi!!
        Fotografitë e bashkangjiturae

        Sot kam shfletuar faqet
        e poezive te mia te dikurshme
        sa shume per ty kam shkruar
        sa poezi te kam dedikuar
        por sot?
        sot cfare me ka ndodhur
        poezi nuk te kam shkruar
        cfare ndodhi tani
        kush me bllokoi frymezimin
        mbase ishte largesia
        ajo qe me ushqente me dituri
        mbase ishte malli
        ai qe krijoi poezi
        Fotografitë e bashkangjitura

        FmeR JaM Mu ShTy Me Mu NuK Ta HaN Me PaK FjAl Ta MsHeLi GoJen DhE KE Me DeRzU I PaRi LojEn Pra MoS Mu sHit KuLLer se Ta Baj VeTen BaJat LahPer.......

        Fotografitë e bashkangjitura
        Deri dje te prita me mall
        me mendjen qe ishe gjall
        sot me martuan pa deshir
        vetem se un te doja ty

        me than se ti ke vdekur
        se me par tjeter kishe gjetur
        por un prap te kam enderruar
        shpirti im vetem per nje qast qe te shoh ty ka jetuar

        me premtove qe do jemi bashk
        dhe te premtova po ashtu
        te prita me vite te tera
        gjersa zemra mu be dru

        jo nuk ndiej me dashuri
        nuk e dua me as nje
        sepse as kush nuk e kuptoj
        dhimbjen time
        me perqeshen me martuan pa ber ze

        qdo trishtim perballova
        vetem per nje qast te vetem jetova
        qdo nate enderova qe ne nje mengjes do vish ti
        qdo shpres mu shua me iku ne ferr te zi

        edhe kur me than se ke vdekur
        te kam pritur me shpres te plot
        nuk doja te vdisja,
        se kisha frik mos ngjallesh dhe me kerkon

        e dija se premtimin do ta mbash
        sikur dhe te vdekur te kisha par
        do me mjaftonte fytyren ta shikoja
        se ne ate dit qe te kisha par ty
        ne varr e lumtur do kisha hyr

        erdhe ate here kur u martova
        si nje engjell si nje yll
        por ishte e kot per mua i dashur
        sepse me nuk shoh nga syte.

        nuk u verbova nga lotet
        nuk u verbova nga erresira
        u verbova duke par oj zemren
        fytyra qe nuk doja te shihja

        erdhi momenti i fundit per mua
        mos me mallko i dashuri

        qe po vdes ne duart e tua.

        kur te shikosh qiellin
        per mua mendo, se yjet do te ndritin
        dhe un do te shoh.

        kur mengjesi te zbardh
        dhe pran mos te kesh
        meru er luleve
        aromen time do ndjesh.
        Fotografitë e bashkangjitura
        PSE U KTHEVE..??

        U ktheve ne momentin egabuar
        u kthev ekur une te kisha harruar
        u ktheve gjithmone u ktheve pas dhimbjes
        u ktheve pas loteve te terur
        PSE PIKERISHT TANI U KTHEVE PSE
        u ktheve kur gjithcka qe zhdukur
        PSE U ktheve prap te ma prishesh jeten
        Pse sdo dhe une te jem e lumtur
        E kam mohuar, e kam perzen
        e kam dashur , e kam urryer
        me ka dhen dhimbje
        me ke dhen emocione
        te lendon e te sheron.

        pse ky emocion nuk me len te jetoj
        pse pa te dot nuk jetoj
        pse kurr e urrej e kerkoj
        pse te dua edhe kurveten e shkatroj
        pse un ndjenjen ta mohoj
        dhe un vet shpirtin ta mallkoj


        e shtyj e perplas me ze te lart i flas
        po prap perball ajo syt i perplas
        nuk te dua nuk te kerkoj
        me kembgulje e mohoj
        po prap kurr se harroj
        ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

        je qorre e qesharake
        je dinake e kurr su plake
        per ty bejm lufta
        per ty jetojm
        per ty vuajm dhe veten shkatrojm
        a lum si ai qe ty te ka provuar
        ah mjer si ai qe ty te ka provuar
        se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.
        Fotografitë e bashkangjitura
        Perendia krijoi njeriun
        njeriu te krijoi ty
        ti linde per mua
        un vdes per ty
        sa yje ka ne qiell
        ti smund ti numerosh
        sa te dua un
        ti smund ta imagjinosh

        dashuria eshte e embel kur e jeton
        por eshte e hidhur kur tradhetonTe dua te pres
        Pa ty sdua te vdes
        Me yjet e nates
        Ty te pershendes
        Atje tek nje lum
        Ku ka lule shum
        Kur te jesh ne gjume
        Vij te puthe une


        Fotografitë e bashkangjitura

        Aq Shi Bie Per nje vit

        Aq shi bie Per Nje vit
        Aq lot derdhi Une çdo dit
        Aq rreze dielli qe bien
        Per Nje muaj
        Aq per ty Une Po Vuaj
        te kam Dashur shume
        Te dua perseri
        Edhe Pse ti Don Tjeter
        Njeri te Lutem Por,me
        Duaj Si me pare qe dashuria
        Jote te mos me çoje ne varr
        Te kujtoj çdo çast qe kur
        u njohem te dy Me tako
        Perseri qe te dhuroj Nje dashuri
        Kujto Ato Puthje,kujto ato
        Ledhatime te Lutem Mos
        Me bej Te Lendoj Zemeren time ???
        Fotografitë e bashkangjitura
        Kur dy zemra njoftohen, Ato dashurohen,
        Bejn dashuri serioze the nuk frikesohen,
        Se bashku adhurohen, endrrat perjetohen,
        Mbas 1000 viteve ato nuk harrohen,
        Njeren zemer e kam por tjetra me mungon,
        Per ate rima apo poezija fillon,
        Se kjo zemer vet nuk mund t'jeton,
        Sendi me i rendesishem i mungon,
        Nje zemer e cila gjakun e qarkullon,
        Se tjerat thote kjo zemer t'gjitha i kom,
        Pra ket rim apo poezi n'qofte se e lexon,
        Edhe zemra e jote si e imja gjakun e qarkullon,
        At'here t'lutem nje SmS ma dergo

        Fotografitë e bashkangjitura
        Tash flokët mbi shtrat të shtrihen dhe erësira trupin ta mbulon, një thirrje dashurie zemra ta kërkon, një tingull, dashurie shpirti diku larg e ndjen, shpresa dhe mendime në kokë të vlojn, një tjetër zemër, një tjetër trup, një tjetër njeri kërkojn, kërkojnë mbështetje, kërkojnë strehim, kërkojnë një vend ku të jetojn pa mbarim, tash dua vetëm një cast ta shijosh deri në përjetësi, tash cdo gjë shuhet që të ndizet e shejta dashuri..
        .
        Ndoshta nje dite do te perplasemi ne udhekryq, dhe njeri tjetrit do ti themi “me fal” dhe pastaj do te vazhdojm rruget tona qe na ndajne ne perjetesi duke e pyetur vetveten:valle ku e kam pare kete njeri??


        Sa shume me mungon ti nuk mund te kuptosh
        sa shume te desha vetem zoti e di
        sa e madhkoj kete ndarje askush nuk me beson
        sa dua te jem pak caste prane teje vetm zoti e kupton

        te therras te pres po jo je shume larg
        as qe me degjon dhe as qe me shikon
        po une perkundrazi shume here te degjoj te shikoj prane te ndjej
        me duket sikur prane meje je dhe perseri te kerkoj
        nuk e di pse pse ndoll se kuptoj
        Fotografitë e bashkangjitura

        u dashuruam dikur si te cmendur....
        ishim te rinj nuk e dinim cishte gabimi.
        ishte gabim,ishim gabim ne te dy e dinim kete
        por dashurija jone e marrr kurr nuk desh ta kuptonte kete gje
        kam vuajtur,kemi vuajtur vetem zemrat tona e dine se sa....
        mu desh te largohesha jo se doja, ti e di dhe kete
        por nje deshire kam te fshehur me dashurin tende ne zemren time
        qe te takoj ty nje here dhe te dashuroj ty per jete.... View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site